Ett eget hem

Har du just flyttat hemifrån? Köpt din första egna lägenhet eller fått ett eftertraktat förstahandskontrakt? Känslan av att få bestämma helt själv hur man vill skapa sitt hem är oslagbar. Det bästa tipset är gammalt - låt det ta tid och investera i möbler du kommer gilla länge och som blir finare med åren. Ett sätt är förstås att leta bortom det nyproducerade - vilka klassiker gillar du och vilka unika detaljer passar dig? Temaauktionen Ett eget hem ger dig inspiration.

151 items
A PAIR OF BEDSIDE TABLES, 1960's.
Final bid
2 100 SEK
2 000 SEK
JOHANNES ANDERSEN, coffe table, "Capri", Trensum, 1960's.
Final bid
2 600 SEK
3 000 SEK
SIDOBORD ett par Danmark 1900-talets senare del.
Final bid
1 100 SEK
2 000 SEK
SOFFBORD 1950/60-tal.
Unsold
2 000 SEK
A Swedish Modern chest of drawers, 1940's-50's.
Final bid
1 600 SEK
2 500 SEK
TROLLEY, 1930's.
Final bid
1 200 SEK
1 500 SEK
KARL ERIK EKSELIUS, a pair of armchairs.
Final bid
750 SEK
2 000 SEK
AB NYBRO-FABRIKEN, coffee table, no 451, 1960's.
Final bid
605 SEK
1 500 SEK
INGEGERD SILOW, matta, rölakan.
Final bid
1 300 SEK
1 500 SEK
CHAIRS, 4, pinewood.
Final bid
1 000 SEK
2 000 SEK
A PAIR OF CARL MALMSTEN "LILLA SÄLLSKAPET" ARMCHAIRS.
Final bid
3 200 SEK
3 000 SEK
COFFE TABLE, 1950/60's.
Final bid
2 400 SEK
2 000 SEK
SERVERINGSVAGN, furu, 1900-talets andra hälft.
Final bid
300 SEK
2 000 SEK
ARMCHAIR, Denmark, 1950/60's.
Final bid
1 200 SEK
1 500 SEK
A SET OF 4 BAR STOOLS BY JOHANSSON DESIGN, 1970's.
Final bid
2 400 SEK
2 000 SEK
MIRROR, Luxus, 1970's.
Final bid
400 SEK
2 000 SEK
TROLLEY, late 20th century.
Unsold
2 000 SEK
ELSA STACKELBERG,
Final bid
450 SEK
1 500 SEK
A PAIR OF CHAIRS, second half of 20th century.
Final bid
1 100 SEK
1 500 SEK
A late 20th Century sideboard.
Final bid
4 200 SEK
3 000 SEK
PENDANT, 1980's.
Final bid
3 800 SEK
2 500 SEK
SHELF, 1970/80's.

3 500 SEK
Anders Pehrson 'Bumling' ceiling lamp.
Final bid
1 100 SEK
2 500 SEK
Final bid
3 400 SEK
3 000 SEK
A PAIR OF STOOLS, 1960'S.

2 000 SEK
4 ARMCHAIRS.

3 000 SEK
SPEGEL 1940-tal.

2 500 SEK