1249451
FÅTÖLJ, S35, Marcel Breuer, Thonet, 1970/80-tal.
Fåtölj, s35, marcel breuer, thonet, 1970/80-tal.

Förkromad stomme, rottingsits och rygg, träklädda armstöd. Formgiven av Marcel Breuer på 1930-talet. Etikettmärkt Thonet. Sitthöjd ca 38 cm.

Minor wear.

Droit de suite: No
Location:
Contact
Ellinor Bylander
Ellinor Bylander
Appraiser

Customer service

Sweden
Telephone hours: mon - fri 9 am - 5 pm

Telephone hours: mon - fri 9 am - 1 pm

Send a message
Auction closed
Final bid
14 500
1 438
1 750
7 000 SEK
The auction is closed.
Accepted minimum price is met
Bidhistory (41 bids)
Aug 24, 2020 10:11 PM
14 500 SEK
Aug 24, 2020 10:10 PM
14 000 SEK
Aug 24, 2020 10:10 PM
14 000 SEK
Aug 24, 2020 10:09 PM
13 500 SEK
Aug 24, 2020 10:08 PM
13 000 SEK
All times are in CET