971317
Sven Palmqvist
(1906-1984)
Sven palmqvist, a 'ravenna' bowl, orrefors, sweden 1953.

a 'ravenna' bowl, Orrefors, Sweden 1953.

The sides with matte surface, signed ORREFORS Sweden Ravenna nr: 569 Sven Palmqvist, circa 23,5 x 23,5 cm, height 14 cm.

Jälleenmyyntikorvaus: Kyllä
Lähtöhinta:

25 000 - 30 000 SEK

2 559 - 3 071 EUR

Vasarahinta:
44 000 SEK
Alkuperä - Provenienssi

Reportedly bought in the 1950's, then by descent to the present owner.

Ota yhteyttä asiantuntijaan
Camilla Behrer
Tukholma
Camilla Behrer
Asiantuntija – modernit huonekalut, design, 1900-luvun hopea ja taidekäsityö
+46 (0)8 614 08 19