88
1049545
Gunnar Nylund
(1904-1997)
Gunnar nylund, gunnar nylund, a large stoneware vase, "air force", rörstrand, sweden 1950's.

GUNNAR NYLUND, a large stoneware vase, "Air Force", Rörstrand, Sweden 1950's.

Signed R SWEDEN G.N. Height 49,3 cm.

Jälleenmyyntikorvaus: Ei
Lähtöhinta:

8 000 - 10 000 SEK

754 - 943 EUR

Alkuperä - Provenienssi

Gunnar Nylund, thence by descent.

Lisätietoja

Reportedly Gunnar Nylund called this vase "Air Force", a name that has been used within the family.

Ota yhteyttä asiantuntijaan
Camilla Behrer
Tukholma
Camilla Behrer
Asiantuntija – modernit huonekalut, design, 1900-luvun hopea ja taidekäsityö
+46 (0)8 614 08 19