1165968
Ulla Procopé
(1921-1968)
Ulla procopÉ, a part 'valencia' coffee and dinner service, from arabia, finland (85 pieces)

ULLA PROCOPÉ, a part 'Valencia' coffee and dinner service, from Arabia, Finland (85 pieces).

Bestående av:
12 mattallrikar, diameter 26 cm.
12 sopptallrikar, diameter 23 cm.
12 förrättstallrikar, diameter 19,5 cm.
12 assietter, diameter 17,5 cm.
1 skål, diameter 22 cm.
2 mindre skålar, diameter 18 cm.
1 terrin med lock, längd 22,5 cm.
1 fat på fot, längd 29 cm.

6 moccakoppar med fat, diameter på fat 11,5 cm (en kopp med spricka samt ett fat med nagg).
12 kaffekoppar med fat, diameter på fat 13 cm.
12 tekoppar med fat, diameter på fat 15 cm (2 fat med nagg, en med krackelyr, en kopp med nagg).
1 gräddkanna.
1 mindre skål på fot.

Wear, dirt, disoclorations, few with chips. One with crack and one with crazing.

Jälleenmyyntikorvaus: Ei
Sijainti:
Ota yhteyttä
Alexandra Xu
Tukholma
Alexandra Xu
Arvioija
+46 (0)739 40 08 18

Asiakaspalvelu

Ruotsi
Puhelin maanantai - perjantai klo 9 - 17

Suomi
Puhelin maanantai - perjantai klo 9 - 13

Lähetä viesti
Loppuhinta
13 100
1 225
1 354
Lähtöhinta
15 000 SEK
Pohjahinta on saavutettu
Tehdyt tarjoukset (17 tarjousta)
23. heinä 15:14
13 100 SEK
10
23. heinä 15:14
12 600 SEK
9
23. heinä 15:13
12 100 SEK
23. heinä 15:13
11 600 SEK
10
23. heinä 15:12
11 100 SEK
Ajat ovat aikavyöhykkeen CEST mukaisia