Important Spring Sale 625  –
Seuraa live-huutokauppaa reaaliajassa  ⟩
Important Spring Sale 625  –

Finnish Modern Art

Tervetuloa tutustumaan Finnish Modern Art- teemahuutokaupan valikoimaan. Huutokauppa esittelee 38 modernin taiteen teosta ja toimii esimakuna loppukevään Spring Sale- huutokaupan modernin taiteen osastolle. Kohokohtiin kuuluvat Sam Vannin huipputasoinen teos ja Reidar Särestöniemen kaunis maalaus vuodelta 1955.

28 Esinettä
KRISTIAN KROKFORS, öljy kankaalle, signeerattu ja päivätty -90.
Lopullinen hinta
820 EUR
Lähtöhinta
1 200 EUR
ANITA SNELLMAN, öljy kankaalle, signeerattu ja päivätty -64.
Lopullinen hinta
1 650 EUR
Lähtöhinta
700 EUR
ANITA SNELLMAN, öljy på duk, signerad och daterad -87.
Lopullinen hinta
1 350 EUR
Lähtöhinta
1 000 EUR
KALERVO PALSA, sekatekniikka, signeerattu ja päivätty -82.
Lopullinen hinta
590 EUR
Lähtöhinta
800 EUR
ANITA SNELLMAN, "HELMIKUUN ILTA JA VIINILASI".
Lopullinen hinta
2 000 EUR
Lähtöhinta
2 500 EUR
KRISTIAN KROKFORS, öljy kankaalle, a tergo signeerattu 2012.
Lopullinen hinta
780 EUR
Lähtöhinta
800 EUR
ARTO PENNANEN, öljy levylle, signeerattu ja päivätty -71.
Lopullinen hinta
420 EUR
Lähtöhinta
600 EUR
ALPO JAAKOLA, öljy kankaalle, signeerattu ja päivätty -62.
Lopullinen hinta
3 000 EUR
Lähtöhinta
1 200 EUR
MAX SALMI, öljy levylle, signeerattu ja päivätty -73.
Lopullinen hinta
680 EUR
Lähtöhinta
800 EUR
ARVID BROMS, öljy kankaalle, signeerattu ja päivätty -44.
Lopullinen hinta
880 EUR
Lähtöhinta
500 EUR
REIDAR SÄRESTÖNIEMI, öljy levylle, signeerattu ja päivätty -55.
Lopullinen hinta
3 900 EUR
Lähtöhinta
4 000 EUR
ELVI MAARNI, öljy kankaalle, signeerattu.
Lopullinen hinta
1 110 EUR
Lähtöhinta
1 500 EUR
BIRGER CARLSTEDT, öljy kankaalle, signeerattu ja päivätty -41.
Lopullinen hinta
2 100 EUR
Lähtöhinta
1 000 EUR
GÖRAN AUGUSTSON, akryyli, signeerattu ja päivätty -96.
Lopullinen hinta
500 EUR
Lähtöhinta
600 EUR
SAM VANNI, guassi, signeerattu.
Lopullinen hinta
15 600 EUR
Lähtöhinta
5 000 - 8 000 EUR
Lopullinen hinta
3 400 EUR
Lähtöhinta
1 000 EUR
KRISTIAN KROKFORS, öljy kankaalle, signeerattu ja päivätty -79.
Lopullinen hinta
1 100 EUR
Lähtöhinta
1 500 EUR
REINO HIETANEN, sekatekniikka kankaalle, signeerattu ja päivätty 2010.
Lopullinen hinta
1 155 EUR
Lähtöhinta
1 000 EUR
ARVID BROMS, öljy kankaalle, signeerattu ja päivätty -52.
Lopullinen hinta
1 555 EUR
Lähtöhinta
500 EUR