Modern Art + Design 628  –
Seuraa live-huutokauppaa reaaliajassa  ⟩
Modern Art + Design 628  –

By Malene Birger - Objects to make a world

18 Esinettä
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets andra hälft.
Lopullinen hinta
4 000 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
NOJATUOLIPARI, 1900-luvun puoliväli.
Lopullinen hinta
2 800 EUR
Lähtöhinta
300 EUR
CLAESSON KOIVISTO RUNE, soffbord, "Brasilia", Swedese.
Lopullinen hinta
9 400 SEK
Lähtöhinta
6 000 SEK
CARL ÖJERSTAM, fåtölj "Storvik" för IKEA 2001-05.
Lopullinen hinta
2 000 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
PALLAR 4 st 1900-tal.
Lopullinen hinta
1 800 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
A MID 20TH CENTURY SOFA.
Lopullinen hinta
16 500 SEK
Lähtöhinta
8 000 SEK
SOFFBORD, travestin, 1900-talets mitt.
Lopullinen hinta
9 400 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
ERIK OLE JÖRGENSEN,
Lopullinen hinta
15 100 SEK
Lähtöhinta
5 000 SEK
Six ARNE JACOBSEN "Sjuan" chairs for Fritz Hansen, Denmark.
Lopullinen hinta
19 500 SEK
Lähtöhinta
10 000 SEK
ARNE JACOBSEN, A 'Swan' chair for Fritz Hansen, Denmark.
Lopullinen hinta
6 800 SEK
Lähtöhinta
8 000 SEK
PALLAR, 3 st, samt STOL, allmoge, 1800/1900-tal.
Lopullinen hinta
5 800 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
HARRY BERTOIA, 'Diamond Chair', Knoll.
Lopullinen hinta
9 600 SEK
Lähtöhinta
5 000 SEK
FÅTÖLJ, S35, Marcel Breuer, Thonet, 1970/80-tal.
Lopullinen hinta
14 500 SEK
Lähtöhinta
7 000 SEK