769989
Kaj Stenvall
(Syntymävuosi 1951)
Kaj stenvall, "yhden suhde kahteen" 2007
(kaj stenvall jani leinoselle).

KAJ STENVALL, "YHDEN SUHDE KAHTEEN" 2007 (Kaj Stenvall Jani Leinoselle).

Jani Leinosen alkuperäisteoksesta "Elovena (The End)", 2006, Kaj Stenvallin tuunaama ”Yhden suhde kahteen", 2007, osana Janin taidetuunaamo -projektia vuonna 2007. Sign. Kaj Stenvall. Öljy kankaalle 130x90 cm.

Jälleenmyyntikorvaus: Kyllä
Sijainti:
Alkuperä - Provenienssi

Yksityiskokoelma.

Lisätietoja

Janin Taidetuunaamo on taiteilija Jani Leinosen v. 2007 yhteistyössä Bob Helsinki –markkinointitoimiston kanssa toteuttama taiteellinen projekti. Kiasman edustalla toteutetun performatiivisen installaation taustalta löytyy vaikutteita vanhojen autojen tuunauksesta, mistä myös tuunaus terminä on tullut laajemmin tunnetuksi. Ajatuksena oli vastaavalla tavalla antaa taideteoksille uusi elämä, tehdä taiteesta parempaa. Parantelun hinnoittelu oli riippuvainen tuunauksen laajuudesta. Osa tuunatuista teoksista oli samanaikaisesti esillä Kiasmassa.
Yleisön tuomia teoksia tuunattiin vajaan kuukauden aikana n. 140 kpl, ja projekti sai laajalti huomiota sekä Suomessa että kansainvälisesti. Projektiin osallistuneet taiteilijat tuunasivat myös toistensa teoksia.

Ota yhteyttä
Laura Pohjola
Helsinki
Laura Pohjola
Asiantuntija moderni taide ja nykytaide
+358 (0)50 428 2146

Asiakaspalvelu

Ruotsi
Puhelin maanantai - perjantai klo 9 - 17

Suomi
Puhelin maanantai - perjantai klo 9 - 13

Lähetä viesti
Tarjottu
8 400
90 530
9 343
Lähtöhinta
15 000 EUR
Pohjahintaa ei ole saavutettu
Tehdyt tarjoukset (40 tarjousta)
22. maalis 2016 17:05
8 400 EUR
22. maalis 2016 17:05
8 200 EUR
22. maalis 2016 17:03
8 000 EUR
22. maalis 2016 16:54
7 800 EUR
22. maalis 2016 16:52
7 600 EUR
Ajat ovat aikavyöhykkeen CEST mukaisia