23
386716
Axel Nilsson
(1889-1981)
Axel nilsson, olja på pannå. signerad axel nilsson.

AXEL NILSSON, olja på pannå. Signerad Axel Nilsson.

Signed Axel Nilsson. Panel 46 x 55 cm.

Smål hål i hörnen. Obetydligt ytsmuts.

Jälleenmyyntikorvaus: Kyllä
Lähtöhinta:

15 000 - 20 000 SEK

1 784 - 2 378 EUR

Alkuperä - Provenienssi

Beiiers Auction 4-6 December 1989, cat no 370.
Färg och Form, Stockholm, Sweden.
Acquired from the above.

Ota yhteyttä asiantuntijaan
Marcus Kinge
Tukholma
Marcus Kinge
Specialist Art
+46 (0) 739 400 827