24
382550
Axel Nilsson
(1889-1981)

AXEL NILSSON. Olja på pannå. Sign Axel Nilsson.

Signed Axel Nilsson. Panel 45 x 54 cm.

Obetydligt slitage.

Jälleenmyyntikorvaus: Kyllä
Lähtöhinta:

25 000 - 30 000 SEK

2 973 - 3 567 EUR

Alkuperä - Provenienssi

Bukowskis Modern Auction, 13-14 April, 1994, cat No. 161.
Acquired from the above.