Kalusteet Pöydät
1168088
MATGRUPP 9 dlr rokoko-stil Gärsnäs möbler 1950-tal
Matgrupp 9 dlr rokoko stil gärsnäs möbler 1950 tal

Skuren dekor av rocailler, diameter 125, höjd 76 (sarg ca 62), fyra iläggsskivor à 50 cm vardera, stolar med lös stoppad sits, genombruten rygg med balusterbricka, sitthöjd ca 44 cm

Naarmuja. Vähäistä kulumaa.

Jälleenmyyntikorvaus: Ei
Sijainti:
Alkuperä - Provenienssi

Inköpt ca 1955

Ota yhteyttä
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Arvioija
+46 (0)767 81 06 13

Asiakaspalvelu

Ruotsi
Puhelin maanantai - perjantai klo 9 - 13

Suomi

Lähetä viesti
Lähtöhinta
5 000 SEK