Hopeaesineet

Hopeaesineet-kategoria sisältää kaikki kohteemme, jotka on valmistettu hopeasta. Valikoimiimme kuuluvat juhlalliset hopea-aterimet ja pöytähopeat, kuten hopeiset tarjottimet ja kynttilänjalat. Kauniit pöytähopeat kruunaavat kattauksen ja tuovat siihen arvokkuuden tuntua. Pöytähopeiden lisäksi kategoriaan sisältyy myös muita hopeaesineitä. Vanhimmat hopeaesineet ovat jopa 1500-luvulta ja korkealaatuiset esineet ovat leimattu muun muassa Ruotsissa, Venäjällä tai... Lue lisää

39 Esinettä
LOCKBURK, silver.
Tarjottu
1 500 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
BÄGARE, Gustaf Jansson för CG Hallberg, silver.
Tarjottu
3 200 SEK
Lähtöhinta
5 000 SEK
BORGILA, bowl,, silver, Stockholm 1943.
Tarjottu
2 950 SEK
Lähtöhinta
5 000 SEK
1950-talets andra hälft.
Tarjottu
4 000 SEK
Lähtöhinta
5 000 SEK
VERA FERNGREN,
Tarjottu
2 200 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
A Norwegian silver spoon, late 18th century.
Tarjottu
1 500 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
A silver Christian Hosoe tea pot, Copenhagen, 1800.
Tarjottu
3 000 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
A pair of Empire silver candle sticks, 1823.
Tarjottu
2 500 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
A 1908-1926 Russian silver cigarette case.
Tarjottu
2 600 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
BRICKA, silver, rokokostil, vikt ca 1100 gram.
Tarjottu
4 250 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
A 1809 silver and glass Pehr Zethelius cruetstand.
Tarjottu
7 000 SEK
Lähtöhinta
10 000 SEK
WILLIAM GIBSON & JOHN LAWRENCE LANGMAN,
Tarjottu
1 005 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
TESERVIS 4 dlr låghaltigt silver tidigt 1900-tal.
Tarjottu
2 988 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK