Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
100 Esinettä
BEVERLOO CORNEILLE,
Tarjottu 
1 000 SEK
Lähtöhinta 
3 000 SEK
ANDERS ZORN, etching, 1899, signed in pencil.
Tarjottu 
12 000 SEK
Lähtöhinta 
20 000 SEK
ROLF HANSON, etching in colours, 1991, signed 13/45.
Tarjottu 
1 800 SEK
Lähtöhinta 
3 000 SEK
PETER DAHL, lithograph in colors, signed.
Tarjottu 
1 600 SEK
Lähtöhinta 
3 000 SEK
JOHN BAUER, lithograph, 1915, signed in the print.
Tarjottu 
2 201 SEK
Lähtöhinta 
3 000 SEK
MADELEINE PYK, lithograph in colours, signed 76/200.
Tarjottu 
1 500 SEK
Lähtöhinta 
3 000 SEK
MADELEINE PYK, lithograph in colours, signed 76/200.
Tarjottu 
1 500 SEK
Lähtöhinta 
3 000 SEK
PATRICK HERON,
Tarjottu 
8 000 SEK
Lähtöhinta 
18 000 SEK
PETER DAHL, litograph, "Proud city", signed.
Tarjottu 
3 500 SEK
Lähtöhinta 
5 000 SEK
VICTOR VASARELY, serigraph printing, EA XII/XXV.
Tarjottu 
3 700 SEK
Lähtöhinta 
3 000 SEK
ANDRÉ MASSON, lithograph in colours, signed.
Tarjottu 
300 SEK
Lähtöhinta 
3 000 SEK
BERNARD BUFFET, lithograph in colours, signed.
Tarjottu 
2 000 SEK
Lähtöhinta 
4 000 SEK
PETER DAHL, lithograph in colours, signed.
Tarjottu 
555 SEK
Lähtöhinta 
2 500 SEK
FERNARD LEGER, after, litograph.
Tarjottu 
300 SEK
Lähtöhinta 
3 000 SEK
SALVADOR DALÍ,
Tarjottu 
4 200 SEK
Lähtöhinta 
5 000 SEK
FERNANDEZ ARMAN,
Tarjottu 
2 800 SEK
Lähtöhinta 
3 000 SEK
FERNANDEZ ARMAN,
Tarjottu 
1 700 SEK
Lähtöhinta 
3 000 SEK
FERNANDEZ ARMAN,
Tarjottu 
2 400 SEK
Lähtöhinta 
3 000 SEK
YRJÖ EDELMANN,
Tarjottu 
350 SEK
Lähtöhinta 
2 500 SEK
FRIEDENSREICH HUNDERTWASSER,
Tarjottu 
8 000 SEK
Lähtöhinta 
20 000 SEK
CARL JOHAN DE GEER,
Tarjottu 
8 500 SEK
Lähtöhinta 
15 000 SEK
ALEXANDRE FASSIANOS,
Tarjottu 
1 100 SEK
Lähtöhinta 
3 000 SEK
MAP - MATTHÄUS SEUTTER, 18th century engraving.
Tarjottu 
500 SEK
Lähtöhinta 
3 000 SEK
STAFFAN HALLSTRÖM,
Tarjottu 
800 SEK
Lähtöhinta 
2 500 SEK
JOHN BAUER, lithograph.
Ei tarjouksia
Lähtöhinta 
4 000 SEK
JIM DINE,
Tarjottu 
3 000 SEK
Lähtöhinta 
10 000 SEK
ALEXANDRE FASSIANOS,
Tarjottu 
1 800 SEK
Lähtöhinta 
3 000 SEK
PEPE RIBÉS,
Ei tarjouksia
Lähtöhinta 
2 500 SEK
JOHN BAUER, Litograph.
Ei tarjouksia
Lähtöhinta 
4 000 SEK
ROBERTO MATTA,
Ei tarjouksia
Lähtöhinta 
4 000 SEK
ROBERTO MATTA, litography, signed.
Tarjottu 
1 000 SEK
Lähtöhinta 
3 000 SEK
MARC CHAGALL, Menton, 1968, signed, Mourlot.
Tarjottu 
2 000 SEK
Lähtöhinta 
4 000 SEK
FRANCOIS MORELLET, litography, signed.
Tarjottu 
650 SEK
Lähtöhinta 
3 000 SEK
LENNART JIRLOW,
Ei tarjouksia
Lähtöhinta 
3 000 SEK
BEVERLOO CORNEILLE, litography, signed.
Tarjottu 
2 400 SEK
Lähtöhinta 
4 000 SEK
VICTOR VASARELY,
Tarjottu 
500 SEK
Lähtöhinta 
4 000 SEK