Talonpoikaisesineet

Talonpoikaisesineet ovat historiallisia huonekaluja ja tavaroita, jotka usein on usein valmistanut paikallinen puuseppä. Ne ovat tyyliltään rustiikkisia ja usein kokopuisia, ja niissä näkyy paikallisen käsityökulttuurin taidokkuus ja mestarien ammattitaito. Talonpoikaishuonekaluja ovat 1700-1900 lukujen kirstut ja arkut, kaapit, piirongit, renginkaapit, klaffipöydät, kirjoituspöydät sekä keinutuolit. Talonpoikaisesineisiin kuuluvat vanhat maatilan esineet, kuten vanhat... Lue lisää

8 Esinettä
BOCKBORD, 1800-tal.
Tarjottu
1 600 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
SLAGBORD, allmoge, 1800-talets första hälft.
Tarjottu
2 500 SEK
Lähtöhinta
5 000 SEK
WALLPANEL, dated 1856.
Tarjottu
5 000 SEK
Lähtöhinta
8 000 SEK
a 1800's gate-legged table.
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
4 000 SEK
A 19th century farm stool.
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
2 500 SEK