Valaisimet

Kevään valoa odotellessa pimeyttä voi helpottaa valaisimilla. Useat valopisteet kodissa luovat harmoniaa ja tunnelmaa, sekä kohottavat yleisilmettä. Bukowskin nettihuutokaupassa on tarjolla laaja valikoima valaisimia juuri tätä varten. Valaisinosiosta löydät upeat design-valaisimet esimerkiksi tanskalaiselta Verner Pantonelta, ruotsalaiselta lasitaiteilijalta Carl Fagerlundilta sekä amerikkalais-japanilaiselta Isamu Noguchilta. Näiden lisäksi löydät lattia-, katto- sekä pöytävalaisimia... Lue lisää

Items in focus

287 Esinettä
CARL FAGERLUND,
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
3 000 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
Tarjottu
1 800 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
An early 20th century ceiling light.
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
2 500 SEK
An early 20th century ceiling light by Böhlmarks.
Tarjottu
1 000 SEK
Lähtöhinta
8 000 SEK
A first half of the 20th century table light.
Tarjottu
1 000 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
CARL FAGERLUND,
Tarjottu
300 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
TAKLAMPA 1900-talets mitt.
Tarjottu
500 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON,
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
2 000 SEK
A pair of ca 1900 table lamps.
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
2 500 SEK
SEINÄLAMPETTIPARI, 1940-1950-luku.
Tarjottu
150 EUR
Lähtöhinta
250 EUR
A 1950s Italian ceiling light.
Tarjottu
1 000 SEK
Lähtöhinta
5 000 SEK
A pair of Swedish floor lights.
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
30 000 SEK
A chandelier, second half of the 19th century.
Tarjottu
1 800 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
Tarjottu
2 200 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
A mid 20th century Gustavian style chandelier.
Tarjottu
3 000 SEK
Lähtöhinta
6 000 SEK
a 1970's ceiling lamp.
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
4 000 SEK
A mid 20th century ceiling light.
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
2 500 SEK
A 1930's/40's table lamp.
Tarjottu
500 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
A Chinese table lamp/wine pot, 20th century.
Tarjottu
1 000 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
A 1930s metal floor lamp.
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
2 500 SEK
Tarjottu
1 200 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
A second half of the 20th century ceiling light.
Tarjottu
1 100 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
A ca 1900 table lamp.
Tarjottu
300 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, tenn, 1700-tal.
Tarjottu
1 150 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
JOSEF FRANK, model 2148 floor light.
Tarjottu
400 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
A lamp pandant, 1960-/1970.
Tarjottu
300 SEK
Lähtöhinta
1 500 SEK
ANDERS PEHRSON,
Tarjottu
1 800 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK