Förgyll ditt hem med konst! 301

Kristina Bengtsson, "Hår mot randig tröja" (detalj).

Konst för ett personligt hem

KEITH HARING, litografi, signerad A-P 6-8 K. Haring 3.82.
Slutpris
56 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
ANTONI TÀPIES, karborundumetsning, signerad, numrerad 50/75.
Slutpris
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
OSCAR REUTERSVÄRD, akvarell, signerad Oscar Reutersvärd.
Slutpris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OLOF BEHRENS, olja på duk, sgnerad.
Slutpris
4 860 SEK
Utropspris
6 000 SEK
VICTOR VASARELY, färglitografi, signerad, numrerad 120/200.
Slutpris
6 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LEIF-ERIK NYGÅRDS, offsettryck, "Marilyn Monroe", signerad.
Slutpris
23 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
VICTOR VASARELY, färglitografi, signerad, numrerad 52/60.
Slutpris
2 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ANTONI TÀPIES, färglitografi, signerad, numrerad 92/150.
Slutpris
15 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
WASSILY KANDINSKY, träsnitt, signerad i stocken.
Slutpris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CHRISTO & JEANNE-CLAUDE, offset, signerat Christo med tusch.
Slutpris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RICKY POWELL, fotografi, signerat och numrerat 19/20.
Slutpris
6 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
RICKY POWELL, fotografi, signerat och numrerat 16/20.
Slutpris
6 766 SEK
Utropspris
6 000 SEK
RICKY POWELL, fotografi, signerat och numrerat 6/20.
Slutpris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
JOAN MIRÓ, färglitografi, ur Miró Lithographe I.
Slutpris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Slutpris
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HÅKAN REHNBERG, akryl på film, signerad med dedikation.
Slutpris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
KRISTINA BENGTSSON, fotografi, signerat och numrerat 2/3 + IAP.
Slutpris
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KRISTINA BENGTSSON, fotografi, signerat och numrerat 2/5 + IAP.
Slutpris
4 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KRISTINA BENGTSSON, fotografi, signerat K.B, numrerat 1/5.
Slutpris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ANTONI TÀPIES, etsning, signerad och numrerad HC.
Slutpris
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KAREL APPEL, färglitografi, signerad och daterad 68, e.a.
Slutpris
3 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Slutpris
3 250 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JUHANI HAKALAHTI, olja på duk, signerad -80.
Slutpris
900 EUR
Utropspris
700 EUR
PABLO PICASSO, etsning, 1933, upplaga om 250.
Slutpris
21 001 SEK
Utropspris
22 000 SEK
JOAN MIRÓ, etsning, "L'Aigrette", signerad i plåten, 1956.
Slutpris
14 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PIERRE OLOFSSON, litografi, signerad 72/100.
Slutpris
355 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BENGT LINDSTRÖM, färglitografi signerad och numrerad 43/75.
Slutpris
1 810 SEK
Utropspris
1 500 SEK
OSCAR REUTERSVÄRD, tuschteckning, signerad.
Slutpris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MERT ALAS & MARCUS PIGGOT, fotografi, signerat, 2000-tal.
Slutpris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALY BEN SALEM, gouache, signerad.
Slutpris
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KRISTINA BENGTSSON, fotografi, signerat, numrerat 1/5 + IAP.
Slutpris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JUHANI HAKALAHTI, olja på duk, signerad - 78.
Slutpris
1 400 EUR
Utropspris
800 EUR
PIERRE OLOFSSON, färglitografi, signerad 15/65.
Slutpris
1 110 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIERRE OLOFSSON, litografi, signerad 104/160.
Slutpris
465 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIERRE OLOFSSON, färglitografi, signerad med dedikation.
Slutpris
2 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LAGE LINDELL, Färglitografi, signerad och numrerad 58/68.
Slutpris
6 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LINN FERNSTRÖM, litografi, signerad och numrerad 15/350.
Slutpris
5 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ENRICO BAJ, färglitografi, sign, H.C.
Slutpris
551 EUR
Utropspris
400 EUR
ATTE LAITILA, krita, signerad.
Slutpris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ALY BEN SALEM, akvarell, signerad.
Slutpris
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SALVADOR DALÍ, etsning, signerad och numrerad 1/100.
Slutpris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Slutpris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Slutpris
1 510 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOAN MIRÓ, färglitografi, ur Miró Lithographe III.
Slutpris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JAMES COIGNARD, gouache, signerad.
Slutpris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OSCAR REUTERSVÄRD, tusch på japanpapper, signerad.
Slutpris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ROLF PETTERSSON, olja på duk signerad och daterad 74.
Slutpris
1 250 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JACOB DAHLGREN, färgetsning, signerad och numrerad e.a.
Slutpris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK