Förgyll ditt hem med konst! 301

Kristina Bengtsson, "Hår mot randig tröja" (detalj).

Konst för ett personligt hem

EDUARDO CHILLIDA, litografi, utförd 1964.
Slutpris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LARS GRÖNFELT, olja på duk. Signerad och daterad -73.
Slutpris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MAURITZ KARSTRÖM, blandteknik, signerad och daterad -01.
Slutpris
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
NATHALIA EDENMONT, "Three".
Utropspris
8 000 SEK
JOAN MIRÓ, färglitografi, ur Miró Lithographe I.
Slutpris
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
WASSILY KANDINSKY, träsnitt, signerad i stocken.
Slutpris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Slutpris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OSCAR REUTERSVÄRD, tuschteckning, signerad.
Slutpris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PIERRE OLOFSSON, litografi, signerad 72/100.
Slutpris
355 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ATTE LAITILA, krita, signerad.
Slutpris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Slutpris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, färglitografi, signerad o numrerad 36/150.
Slutpris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STURE JOHANNESSON, Affisch, "The aquarian", 1969.
Slutpris
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Slutpris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALY BEN SALEM, gouache, signerad.
Slutpris
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JAMES COIGNARD, gouache, signerad.
Slutpris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SUNE RUDNERT, olja på duk signerad.
Slutpris
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MAGNUS ENCKELL, Litografi ei sign.
Slutpris
114 EUR
Utropspris
200 EUR
ALY BEN SALEM, akvarell, signerad.
Slutpris
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
OLLE BONNIÉR, serigrafi, signerad och numrerad 164/180.
Slutpris
1 205 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CECILIA EDEFALK, etsning, signerad och numrerad 55/150.
Slutpris
1 720 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Slutpris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
NILS KÖLARE, färgserigrafi, signerad och numrerad 145/150.
Slutpris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HANS HARTUNG, etsning, signerad och numrerad 27/100.
Slutpris
4 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
OLOF BEHRENS, olja på duk, sgnerad.
Slutpris
4 860 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Slutpris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PIERRE OLOFSSON, litografi, signerad 104/160.
Slutpris
465 SEK
Utropspris
2 000 SEK
AXEL OLSON, olja på duk, signerad.
Slutpris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ROLF PETTERSSON, olja på duk signerad och daterad 74.
Slutpris
1 250 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HANS HARTUNG, färglitografi, signerad och numrerad 81/100.
Slutpris
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JACQUES VILLON, färgetsning, signerad och numrerad 79/200.
Slutpris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ANTONI TÀPIES, etsning, signerad och numrerad HC.
Slutpris
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Slutpris
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ARTHUR LUIZ PIZA, färgetsning, signerad och numrerad 19/99.
Slutpris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HÅKAN REHNBERG, akryl på film, signerad med dedikation.
Slutpris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
OSCAR REUTERSVÄRD, tusch på japanpapper, signerad.
Slutpris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GEORGES BRAQUE, efter, färglitografi, 1948.
Slutpris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HANS HARTUNG, akvatintetsning, signerad och numrerad 13/75.
Slutpris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
RICKY POWELL, fotografi, signerat och numrerat 6/20.
Slutpris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
VICTOR VASARELY, färglitografi, signerad, numrerad 52/60.
Slutpris
2 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BERTO MARKLUND, skulptur, trä, signerad Berto.
Slutpris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MAX PAPART, färglitografi, signerad och numrerad 42/100.
Slutpris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ASTRID SYLWAN, färgetsning, signerad och numrerad 5/35.
Slutpris
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK