Förgyll ditt hem med konst! 301

Kristina Bengtsson, "Hår mot randig tröja" (detalj).

Konst för ett personligt hem

ANDY WARHOL, affisch, 1989. "ANDY WARHOL: A RETROSPECTIVE".
Slutpris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KAREL APPEL, färglitografi, signerad och daterad 68, e.a.
Slutpris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Slutpris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
STIG OLSON, olja på pannå, signerad.
Slutpris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SUNE RUDNERT, olja på duk signerad.
Slutpris
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Slutpris
2 950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SUNE RUDNERT, olja på duk signerad och daterad 77.
Slutpris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, print, signerad och numrerad EA XIX/XX.
Slutpris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MADELEINE PYK, gouache, signerad.
Slutpris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOAN MIRÓ, färglitografi, ur Derrière le Miroir nr 119 1960.
Slutpris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MAGNUS ENCKELL, Litografi ei sign.
Slutpris
114 EUR
Utropspris
200 EUR
SALVADOR DALÍ, litografi, signerad och numrerad IV/L.
Slutpris
4 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALY BEN SALEM, gouache signerad.
Slutpris
6 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KRISTINA BENGTSSON, fotografi.
Slutpris
4 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ULF GRIPENHOLM, litografi, signerad och numrerad 66/99.
Slutpris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OLLE BONNIÉR, serigrafi, signerad och numrerad 164/180.
Slutpris
1 205 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BIRGIT BROMS, gouache, signerad.
Slutpris
3 265 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ERLAND CULLBERG, olja på duk.
Slutpris
10 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
PIRJO PARTANEN, akryl, signerad och daterad -06.
Slutpris
170 EUR
Utropspris
300 EUR
HANS LARSSON, olja på duk, signerad och daterad 66.
Slutpris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JAMES COIGNARD, gouache, signerad.
Slutpris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OSCAR REUTERSVÄRD, tusch på japanpapper, signerad.
Slutpris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ROLF PETTERSSON, olja på duk signerad och daterad 74.
Slutpris
1 250 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JACOB DAHLGREN, färgetsning, signerad och numrerad e.a.
Slutpris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JOAN MIRÓ, färglitografi, ur Miró Lithographe I.
Slutpris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Slutpris
1 510 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOAN MIRÓ, färglitografi, ur Miró Lithographe III.
Slutpris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ATTE LAITILA, krita, signerad.
Slutpris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LAGE LINDELL, Färglitografi, signerad och numrerad 58/68.
Slutpris
6 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LINN FERNSTRÖM, litografi, signerad och numrerad 15/350.
Slutpris
5 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ALY BEN SALEM, akvarell, signerad.
Slutpris
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SALVADOR DALÍ, etsning, signerad och numrerad 1/100.
Slutpris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ENRICO BAJ, färglitografi, sign, H.C.
Slutpris
551 EUR
Utropspris
400 EUR
PIERRE OLOFSSON, färglitografi, signerad 15/65.
Slutpris
1 110 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIERRE OLOFSSON, litografi, signerad 104/160.
Slutpris
465 SEK
Utropspris
2 000 SEK