14
235834
Sven Westman
(1887-1962)
Sven westman, signerad sven r. westman. olja på duk.

SVEN WESTMAN, Signerad Sven R. Westman. Olja på duk.

"Franskt landskap, St. Paul. AM." 65,5 x 91,5 cm.

Smärre skrapmärken längs kanterna. Ytsmuts.

Utropspris:

25 000 - 30 000 SEK

2 618 - 3 141 EUR

Tilläggslista

Rätt titel: "Franskt landskap, St. Paul. AM."

Ord och Bild, 1946, avbildad helsida.