16
242900
Adolf Hallman
(1893-1968)

På Berns Salonger

Signerad Hallman och daterad Berns Stockholm 1919. Kol och tusch 47 x 31 cm.

Utropspris:

6 000 - 8 000 SEK

628 - 838 EUR

Klubbat pris:
4 000 SEK
Proveniens

I gåva från konstnären till nuvarande ägares far.

Kontakta specialist
Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)8 614 08 57