Prenumerera på vårt nyhetsbrev

49
259680
Ragnar Sandberg
(1902-1972)

"Badande på brygga"

Signerad RS och daterad -66. Duk 27 x 35 cm.

Utropspris:

80 000 - 100 000 SEK

8 377 - 10 471 EUR

Klubbat pris:
105 000 SEK

Liljevalchs utställningskatalog nr 458, "Ragnar Sandberg", 2002, jfr bild sid 96 ("Tre badande på brygga")

Kontakta specialist
Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)8 614 08 57