30
347168
Helmer Osslund
(1866-1938)

"Torne träsk om hösten"

Signerad Helmer Osslund. Smörpapper uppklistrat på papp-pannå 49,5 x 151,5 cm.

Utropspris:

175 000 - 200 000 SEK

20 325 - 23 229 EUR

Klubbat pris:
420 000 SEK
Proveniens

Dr F. Sandman, Stockholm.
Professorskan Holmberg.
Privatsamling.

Kontakta specialist
Pedro Westerdahl
Pedro Westerdahl
Specialist klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)8 614 08 05