64
368648
Johan Krouthén
(1858-1932)
Johan krouthén, strandlandskap med gossar i segelbåt.

Strandlandskap med gossar i segelbåt

Signerad Johan Krouthén och daterad 1909. Duk 44 x 64 cm.

Utropspris:

30 000 - 40 000 SEK

3 484 - 4 646 EUR

Klubbat pris:
36 000 SEK
Kontakta specialist
Pedro Westerdahl
Pedro Westerdahl
Specialist klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)8 614 08 05