11
512881
HANS-AGNE JAKOBSSON, takarmatur, Markaryd 1960-70-tal.
Hans-agne jakobsson, takarmatur, markaryd 1960-70-tal.

Modell T 581/H, mässingsstomme, en ljuspunkt, runt om stavar med blå glashängen. Etikettmärkt. Total höjd ca 90 cm, diameter 38 cm.

Slitage, ett glashänge saknas.

Utropspris:

4 000 - 5 000 SEK

447 - 559 EUR

Klubbat pris:
9 000 SEK
Om auktionen
Kontakta specialist
Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik (föräldraledig)
+46 (0)702 53 14 89