12
529410
HANS-AGNE JAKOBSSON, Markaryd, sannolikt, takarmatur, 1960-70-tal.
Hans-agne jakobsson, markaryd, sannolikt, takarmatur, 1960-70-tal.

Mässing, tio ljusarmar, skärmar av rökfärgat glas. Höjd 134 cm, diameter 76 cm.

Bruksslitage.

Utropspris:

4 000 - 6 000 SEK

447 - 671 EUR

Klubbat pris:
7 000 SEK
Om auktionen
Kontakta specialist
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 19