517172
JOHAN PETTER JOHANSSON, "Triplex-pendel", ASEA, Enköping 1920-30-tal.
Johan petter johansson, "triplex-pendel", asea, enköping 1920-30-tal.

Vitlackerad och förkromad metall, ställbar, utdragbart lampstativ. Märkt TRIPLEX-PENDEL PATENT MADE IN SWEDEN. Längd ca 154 cm.

Slitage, bucklor.

Utropspris:

6 000 - 8 000 SEK

671 - 895 EUR

Klubbat pris:
6 600 SEK
Om auktionen
Kontakta specialist
Eva Seeman
Eva Seeman
Ansvarig specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 31