38
517937
PAAVO TYNELL, Taito Oy, tillskriven, sannolikt Finland 1940-50-tal.
Paavo tynell, taito oy, tillskriven, sannolikt finland 1940-50-tal.

Perforerad mässing, invändigt vitlackerad, diameter 45 cm, reglerbar höjd.

Nedre skärm saknas, slitage.

Utropspris:

8 000 - 10 000 SEK

895 - 1 119 EUR

Klubbat pris:
15 000 SEK
Om auktionen
Kontakta specialist
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 19