527316
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQUIST, canapé, "Lustgården" ur serien "Paradiset" för Nordiska Kompaniets Triva-serie, 1950-60-tal.
Kerstin hÖrlin-holmquist, canapé, "lustgården" ur serien "paradiset" för nordiska kompaniets triva-serie, 1950-60-tal.

Beige klädsel med svängda ben av bok. Brickmärkt. Längd ca 160 cm.

Slitage, fläckar.

Utropspris:

20 000 - 25 000 SEK

2 237 - 2 796 EUR

Klubbat pris:
60 000 SEK
Om auktionen
Kontakta specialist
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 19