48
486799
FINN JUHL, soffa "NV-53", Niels Vodder, Danmark 1960-tal.
Finn juhl, soffa "nv-53", niels vodder, danmark 1960-tal.

Palisander, stoppad olivgrön klädsel. Längd 131 cm.

Något blekt.

Utropspris:

20 000 - 25 000 SEK

2 237 - 2 796 EUR

Klubbat pris:
85 000 SEK
Tilläggslista

Säljes med CITES-intyg.

Proveniens

Inköpt i Danmark på 1960-talet.

Om auktionen
Kontakta specialist
Eva Seeman
Eva Seeman
Ansvarig specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 31