Prenumerera på vårt nyhetsbrev

49
486797
FINN JUHL, ett par fåtöljer "NV-53", Niels Vodder, Danmark 1960-tal.
Finn juhl, ett par fåtöljer "nv-53", niels vodder, danmark 1960-tal.

Palisander, klädsel i olivgrönt.

Något blekta i träet. (2)

Utropspris:

20 000 - 25 000 SEK

2 237 - 2 796 EUR

Klubbat pris:
100 000 SEK
Tilläggslista

Säljes med CITES-intyg.

Proveniens

Inköpta i Danmark på 1960-talet.

Om auktionen
Kontakta specialist
Eva Seeman
Eva Seeman
Ansvarig specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 31