65
525444
HANS J WEGNER, matbord, Andreas Tuck, Danmark 1950-60-tal.
Hans j wegner, matbord, andreas tuck, danmark 1950-60-tal.

Teak, raka ben med två iläggsskivor à 40 cm integrerade i bordet, brännstämplat undertill. Längd 160 cm, (total längd 240 cm), bredd 86 cm, höjd 71 cm.

Smärre bruksslitage, fläckar.

Utropspris:

10 000 - 15 000 SEK

1 119 - 1 678 EUR

Klubbat pris:
14 000 SEK
Om auktionen
Kontakta specialist
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 19