67
498967
IB KOFOD LARSEN, fåtöljer, ett par "Elisabeth", Christensen & Larsen, Danmark 1950-60-tal.
Ib kofod larsen, fåtöljer, ett par "elisabeth", christensen & larsen, danmark 1950-60-tal.

Palisander, klädda i brunt läder. Brännstämplade C.

Smärre slitage, något blekta. (2)

Utropspris:

75 000 - 100 000 SEK

8 389 - 11 186 EUR

Klubbat pris:
210 000 SEK
Tilläggslista

Säljes med CITES-intyg.

Om auktionen
Kontakta specialist
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 19