8
513331
ÖSTEN KRISTIANSSON, "Vilstol 204", ett par, Vittsjö Möbelfabrik. 1950-tal.
Östen kristiansson, "vilstol 204", ett par, vittsjö möbelfabrik. 1950-tal.

Ek, svart läderklädsel.

Slitage. (2)

Utropspris:

10 000 - 12 000 SEK

1 119 - 1 342 EUR

Klubbat pris:
17 000 SEK
Om auktionen
Kontakta specialist
Eva Seeman
Eva Seeman
Ansvarig specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 31