30
971717
SOFFA, stockholmarbete 1700-talets andra hälft, rokoko.
Soffa, stockholmarbete 1700-talets andra hälft, rokoko.

Gråmålad klädd i vitt ryskt läder. Snidad dekor av musselformationer och akantusblad. Längd 164, höjd 113 cm.

Läderklädsel med fläckar och skador.

Utropspris:

30 000 - 35 000 SEK

3 024 - 3 528 EUR

Klubbat pris:
22 000 SEK
Kontakta specialist
Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37