964973
BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
ByrÅ. stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. rokoko.

Fanerad med amarant, plommon och lönn. Beslag av förgylld mässing. Skiva av kolmårdsmarmor. Tre lådor. Längd 120, bredd 56, höjd 80,5 cm. Nyckel medföljer. Nyckel finns.

Utropspris:

50 000 - 70 000 SEK

5 040 - 7 056 EUR

Klubbat pris:
100 000 SEK
Kontakta specialist
Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37