53
965026
SPEGEL, stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, rokoko.
Spegel, stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, rokoko.

Framtagen originalförgyllning. I ramen infällt spegelglas. Dekor av av rocailler, blommor och akantusblad. Höjd 146, bredd 56 cm.

Ställvis anlupet glas.

Utropspris:

70 000 - 90 000 SEK

7 056 - 9 073 EUR

Klubbat pris:
65 000 SEK
Kontakta specialist
Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37