73
977150
LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike, 1800-talets början, empire.
Ljusstakar, ett par, frankrike, 1800-talets början, empire.

Förgylld och patinerad brons. Kolonnskaft på rund fot. Dekor med rutmönster och fruktbarhetssymboler. Höjd 27 cm.

Utropspris:

15 000 - 20 000 SEK

1 512 - 2 016 EUR

Klubbat pris:
10 000 SEK
Kontakta specialist
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)8 32 63 29