76
965044
LJUSSTAKAR, par, Frankrike 1700-talets mitt, rokoko.
Ljusstakar, par, frankrike 1700-talets mitt, rokoko.

Förgylld brons. Dekor av musselformationer och akantusblad. Höjd 25 cm.

Senare ljusmanschetter medföljer. Slitage.

Utropspris:

15 000 - 20 000 SEK

1 512 - 2 016 EUR

Kontakta specialist
Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37