85
964133
BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets slut, Louis XV-stil.
Bordspendyl, frankrike, 1800-talets slut, louis xv-stil.

Förgylld och patinerad brons. Vitemaljerad urtavla märkt "Brulfer A PARIS". Föreställande Europa och tjuren. Höjd 56, längd 46 cm. Nyckel och pendel medföljer. Nyckel finns.

Urtavla med emaljskador. Ej funktionstestad.

Utropspris:

40 000 - 45 000 SEK

4 032 - 4 536 EUR

Kontakta specialist
Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37