10
1020515
Vicke Lindstrand
(1904-1983)
Vicke lindstrand, vas, glas, kosta, 1950-tal, unik.

vas, glas, Kosta, 1950-tal, unik.

Blått underfång, signerad Kosta V. Lindstrand U. 1028. Höjd 35 cm.

Litet slagmärke, smärre repor.

Utropspris:

6 000 - 8 000 SEK

566 - 754 EUR

Klubbat pris:
6 500 SEK
Kontakta specialist
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 19