20
1018272
Helena Tynell
(1918-2016)
Helena tynell, vas "norrsken", riihimäen lasi oy, finland.

vas "Norrsken", Riihimäen Lasi Oy, Finland.

Underfång i färger, utsidan oregelbundet slipad, signerad Helena Tynell, Riihimäen Lasi Oy. Höjd 22 cm.

Liten nagg på en facett.

Utropspris:

10 000 - 12 000 SEK

943 - 1 131 EUR

Klubbat pris:
9 000 SEK
Kontakta specialist
Eva Seeman
Eva Seeman
Ansvarig specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 31