42
1050618
Wilhelm Kåge
(1889-1960)
Wilhelm kåge, drakvalp, gustavsbergs studio 1940-50-tal.

drakvalp, Gustavsbergs studio 1940-50-tal.

Stengods, blå glasyr, stämplad Gustavsberg KÅGE samt studiostämpel 9, längd ca 15,5 cm, höjd 10 cm.

Utropspris:

10 000 - 12 000 SEK

943 - 1 131 EUR

Klubbat pris:
18 000 SEK
Kontakta specialist
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 19