1094536

229. BARBRO NILSSON, MATTA, "Ostia orange", rölakan, ca 339,5 x 245 cm, signerad AB MMF BN.

(AB Märta Måås-Fjetterström, Barbro Nilsson). Komponerad 1972. (Ovanlig i denna färgskala).

Obetydligt slitage, smärre fläckar.

Följerätt
Ja
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK / 7 212 - 9 615 EUR
Klubbat pris
105 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anette Granlund

Anette Granlund
Ansvarig specialist mattor, textilier och islamiskt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 12
anette.granlund@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto