251
1105105
SWEDISH GRACE, takarmatur, 1920-30-tal.
Swedish grace, takarmatur, 1920 30 tal

Mässing, två ljuspunkter, perforerade skivor med mönster av två stjärnor, invändigt vitlackerad, två matterade glasskärmar, ca 38 x 23 cm, total höjd ca 112 cm.

Slitage, invändigt med lackbortfall, ej funktionstestad.

Utropspris:

15 000 - 20 000 SEK

1 442 - 1 923 EUR

Klubbat pris:
44 000 SEK
Kontakta specialist
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 19