1105105

251. SWEDISH GRACE, takarmatur, 1920-30-tal.

Mässing, två ljuspunkter, perforerade skivor med mönster av två stjärnor, invändigt vitlackerad, två matterade glasskärmar, ca 38 x 23 cm, total höjd ca 112 cm.

Slitage, invändigt med lackbortfall, ej funktionstestad.

Följerätt
Nej
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK / 1 442 - 1 923 EUR
Klubbat pris
44 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto