1062187

318. AXEL EINAR HJORTH, bord "Utö", Nordiska Kompaniet, 1930-tal.

Syrabetsad furu, ovalt med skålad skiva, centralfot. Längd 70 cm, bredd 56 cm, höjd 48 cm.

Basen med lagad torrspricka, smärre slitage.

Följerätt
Nej
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK / 5 769 - 7 692 EUR
Klubbat pris
110 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Jonatan  Jahn

Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)703 92 88 60
jonatan.jahn@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto