523
1098183
Inge Schiöler
(1908-1971)
Inge schiöler, "ekor vid långestrand, koster"

"Ekor vid Långestrand, Koster".

Signerad Inge Schiöler och daterad 1959. Duk 72 x 72 cm. Hjortén 1000.

Utropspris:

200 000 - 250 000 SEK

19 231 - 24 038 EUR

Klubbat pris:
320 000 SEK
Proveniens

Stockholms Auktionsverk, Moderna Kvalitén, 8 maj 2003, kat nr 662.

Kontakta specialist
Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik (föräldrarledig)
+46 (0)702 53 14 89