95
1062203
Hans Hedberg
(1917-2007)
Hans hedberg, skulptur, druvklase, biot, frankrike

skulptur, druvklase, Biot, Frankrike.

Fajans, blålila druvor på grönglaserad kvist, signerad HHg. Längd ca 90 cm, bredd ca 42 cm, höjd ca 45 cm.

Glasyrnagg och färgfläckar undertill.

Utropspris:

150 000 - 200 000 SEK

14 423 - 19 231 EUR

Klubbat pris:
120 000 SEK
Kontakta specialist
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 19