1062203

95. HANS HEDBERG, skulptur, druvklase, Biot, Frankrike.

Fajans, blålila druvor på grönglaserad kvist, signerad HHg. Längd ca 90 cm, bredd ca 42 cm, höjd ca 45 cm.

Glasyrnagg och färgfläckar undertill.

Följerätt
Ja
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK / 14 423 - 19 231 EUR
Klubbat pris
120 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.