95
1062203
Hans Hedberg
(1917-2007)

skulptur, druvklase, Biot, Frankrike.

Fajans, blålila druvor på grönglaserad kvist, signerad HHg. Längd ca 90 cm, bredd ca 42 cm, höjd ca 45 cm.

Glasyrnagg och färgfläckar undertill.

Utropspris:

150 000 - 200 000 SEK

14 423 - 19 231 EUR

Klubbat pris:
120 000 SEK
Konstnär/formgivare

Kontakta specialist
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 19