1107
1096900
Ring med en fasettslipad colombiansk smaragd samt gammalslipade diamanter i tillpassat etui från Cartier

mått smaragd ca 10.80 X 9.50 X 4.25, platina, storlek 20.50/65, total vikt 5 g. Numrerad 276. Smaragden är från Colombia enligt medföljande Gübelincertifkat nummer 1810024.

Smaragden är repig och med en nagg

Utropspris:

125 000 - 150 000 SEK

12 031 - 14 437 EUR

Klubbat pris:
390 000 SEK
Kontakta specialist
Cecilia Andrén
Cecilia Andrén
Ansvarig specialist smycken
+46 (0)790 78 03 20