1096900

1107. Ring med en fasettslipad colombiansk smaragd samt gammalslipade diamanter i tillpassat etui från Cartier.

mått smaragd ca 10.80 X 9.50 X 4.25, platina, storlek 20.50/65, total vikt 5 g. Numrerad 276. Smaragden är från Colombia enligt medföljande Gübelincertifkat nummer 1810024.

Smaragden är repig och med en nagg

Följerätt
Nej
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK / 12 031 - 14 437 EUR
Klubbat pris
390 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.