524
1106373
Bruno Liljefors
(1860-1939)
Bruno liljefors, orrar i vinterlandskap

Orrar i vinterlandskap

Signerad Bruno Liljefors och daterad 1911. Olja på duk 105 x 151 cm.

Utropspris:

300 000 - 400 000 SEK

28 874 - 38 499 EUR

Klubbat pris:
520 000 SEK
Proveniens

Doktor Karl Hillgård.

Tidigare deponerad på Hallands Museum.

Kontakta specialist
Pedro Westerdahl
Pedro Westerdahl
Specialist klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)8 614 08 05