Important Timepieces 618

Välkommen till Important Timepieces

Bukowskis kan i höst stoltsera med en oerhört intressant klockauktion som innehåller totalt 120 klockor. Flera sällsynta och eftertraktade samlarobjekt med en spännande proveniens presenteras på Important Timepieces med utropspriser från 8.000 till 800.000 kr.

När är det visning och auktion?

Visning: 7–11 november på Berzelii Park i Stockholm
Öppet: mån–fre kl 11–18, lör–sön kl 11–17
Auktion: 12 november kl 19.00 på Arsenalsgatan 2 i Stockholm

Till katalogen > Tilläggslista > Blädderbar pdf >

Samtidigt pågår visningen av Contemporary Art & Design. Läs mer om auktionen här >

Att lägga bud

Du bestämmer själv vilket av dessa fyra alternativ som passar dig bäst.

Ny kund registrera dig, befintlig kund logga in.

Bjud Online
Telefonbud
I auktionssalen
Inropsuppdrag

Betalning och avhämtning

Betalning
Avhämtning
Transport
Artiklar
Kontakta specialist
Carl  Palmegren
Carl Palmegren
Ansvarig specialist klockor
+46 (0)739 40 08 23
Johanna Graflund
Johanna Graflund
Värderare, biträdande klockspecialist
+46(0)704-557104